Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Guillermo del Toro

Pokud jde o obsazení, zatím to vypadá, že prakticky jistí jsou Ian McKellen a Andy Serkis. V obou případech mají tvůrci výhodu, že díky povaze jimi představovaných postav nebude třeba vynaložit tolik energie na vyrovnání se s věkovým rozdílem mezi Hobitem a Pánem prstenů :o)

V rozhovoru pro TheOneRing.net prozradil například to, že se skutečně počítá s Hobitem jako filmem dvojdílným, kdy ten druhý pokryje 50 let mezi Hobitem a Společenstvem prstenu, ale zároveň se nemá jednat jen o nějaký „můstek“, ale samostatně funkční vyprávění. Tak vám nevím…

Guillermo del Toro

Guillermo se odebere i s rodinou na celé čtyři roky na Nový Zéland, kde se celé natáčení odehraje. Přípravné práce začnou již toto léto, prý „jen znovuosázení Kraje květinami a stromy zabere měsíce a mělo by být tak přesné (vůči Pánu prstenů), jak jen to je možné“.

Zároveň naznačil, že na rozdíl od Petera Jacksona se pokusí více využívat různé elektronikou řízení loutky, následně doladěné vizuálními efekty, spíše než se spoléhat na kompletně počítačem generované příšerky. Taktéž „barevná paleta“ filmu bude, minimálně z počátku, mnohem více optimistická, nevinná, a temnějšímu projevu z Pána prstenů se přiblíží až později.